Додела награда ђацима генерације

Датум: 06. Jul 2014 21:26 Категорија: Новости

Упорност и истрајност воде ка успеху ! Ђаци који су се 3.7.2014. попели на сцену Културног центра у Јагодини претходну мудрост су и доказали. Они су најбољи међу свима и заслужено су проглашени ђацима генерације.

Награде су им уручили господин Живота Старчевић, начелник школске управе у Јагодини, помоћник министра просвете мр Љубиша Антонијевић и извршни директор листа „Политика“ господин Срећко Бугариновић. Уз пригодан наступ ученика Основне музичке школе „Владимир Ђорђевић“ из Јагодине, ученике је најпре поздравила просветна саветница Александра Стевановић, а потом су се на сцени смењивали најбољи. Међу њима су наравно били ученици наше школе, а најистакнутија је наша Невена Грујић, до пре пар дана ученица одељења 8-3. Невена је захваљујући својим великим успесима и високим пласманима заслужено проглашена најбољом, а њен највећи успех је овогодишње 3. место на Републичком такмичењу из хемије. Претходних година радовала нас је својим наградама из српског језика, географије, математике, историје, а посебно омиљене јој хемије.
Међутим, поносни смо и на нашег Лазара Јовановића који је проглашен најбољим у поменутој музичкој школи, као и на бившу ученицу Софију Јовић, ђака генерације гимназије „Светозар Марковић“ у Јагодини и будућег студента Електротехничког факултета.
Не заборављамо ни успех друге сестре Грујић- Теодоре која је прошлогодишња добитница Октобарске награде, а овогодишња освајачица 4. места на Републичком такмичењу из српског језика у Тршићу.
Диван је осећај гледати своју децу, своје ученике, сестре, браћу, другаре како  насмејани, помало збуњени и скромни примају своја прва велика признања у животу и аплаудирати њима, а стидљиво и себи. Можемо бити спокојни, јер ће ускоро они својом мудрошћу учинити Србију бољом земљом !
Известила наставница Ивана Ђорђевић испред новинарске секције наше школе