Подизање свести о вредностима шума

Датум: 25. Oktobar 2016 18:35 Категорија: Новости

У оквиру Пројекта Заштита, очување, вишенаменско коришћење и подизање свести и знања о вредностима шума код младих и спровођења Програма едукације за  најмлађе припаднике покрета горана , Покрет горана Србије је у сарадњи са Министарством пољопривреде и заштите животне средине –Управом за шуме  организовао једнодневну горанску радионицу у ОШ“Бранко Крсмановић“ у Сикирици којој су присуствовали и ученици 6.разреда наше школе.

Тим су чинили Стевановић Матија 6/1,  Јосијевић Мина 6/2 и Вељко Филиповић 6/2. У пратњи ученика биле су директор школе Мирјана Срећковић и наставница Наташа Филиповић. Радионицу  је водио председник Покрета горана Србије  Новица Милојковић који је са учесницима обишао школско двориште и велики парк у центру Сикирице. Учесници су упознати са дрвећем и биљакама које успевају на овом подручју.  Школа домаћин  потрудила се да овај дан свима  буде занимљив и незабораван. Следеће дружење које ће имати такмичарски карактер  заказано је за 12. Новембар у Београду.