• Видео ђаци певају песму за Светог Саву

09. Februar 2018 10:58Ђаци у Трнави певају песму светом Сави.
  • Школска слава у Трнави

09. Februar 2018 10:26Свет Сава - слава свих нас, школска слава, обележена је адекватним програмом ученика од првог до четвртог разреда и у школи у Трнави.
  • Светосавска академија

31. Januar 2018 18:06У нашој школи традиционално је обележена школска слава резањем колача и свечаном академијом.
  • Зимске чари

31. Januar 2018 17:2424.1.2018. године ученици четвртог разреда са својим учитељима посетили су  Ђурђево брдо и искористили чари зиме за физичко васпитање.
  • Новогодишње приредбе

29. Decembar 2017 22:48У матичној школи и у Трнави одржане су новогодишње приредбе.
  • Новогодишњи базар

29. Decembar 2017 22:38Новогодишњи базар су организовали ученици од1. до 4. разреда заједно са својим учитељима и учитељицама.
  • Радна субота

28. Decembar 2017 16:17У школи Горан Остојић 23.12.2017. организована је радна субота. Ученици су са својим учитељима и наставницима китили учионице. Ученици су такође припремали робу за Новогодишњи базар.
  • Сајам науке 2017

19. Decembar 2017 14:20Ученици наше школе су 14.12.2017. посетили Фестивал науке у Београду.
  • Награда архивa Средње Поморавље у Јагодини

12. Decembar 2017 11:29Архив Средње Поморавље у Јагодини, поводом прославе Дана архива, традиционално додељује, и ове године, награде ученицима који су постигли успех из историје.
  • Јесен у мојој школи

03. Decembar 2017 19:01Јесен у нашој школи

Веронаука

Православна наука је у септембру 2001. враћена у школе након 50 година. Поред верског образовања у ужем смислу (о Богу као Светој Тројици, Господу Исусу Христу као Спаситељу, великим Светитељима, о православим празницима и крсним славама), веронаука се бави и васпитавањем детета. Веронаука је ту да помогне да се лакше и лепше дружеса својим вршњацима, да схвате значај породице, пријатеља, хуманости и љубави.
Због убрзаног начина живота и општег отуђења, савремена породица није увек у стању да их заштити. од многих опасности као што су дрога, акохол, дуван, секте. Заштита деце од оваквих опасности јесте један од важних задатака веронауке.
Учење веронауке је тесно повезано од одласка у Цркву, упознавање са нашим богослужењима и учествовање на литиургији као централном бокослужењу а као врхунац причешћивање Светим Христовим Тајнама.
Ту су још и разне радионице, на којима ученици показују своју креативност, затим изложбе ученичких радова, учествовање на Светосавској академији.
Ученици петог разреда су освојили прво место за стрип бојанку. То је свакако велики успех ученика наше школе.
"Учи дете према путу којим ће ићи па неће одступити од њега ни када остари" - приче Соломонове.

Вероучитељ Бранко Ђорђевић