Веронаука

Православна наука је у септембру 2001. враћена у школе након 50 година. Поред верског образовања у ужем смислу (о Богу као Светој Тројици, Господу Исусу Христу као Спаситељу, великим Светитељима, о православим празницима и крсним славама), веронаука се бави и васпитавањем детета. Веронаука је ту да помогне да се лакше и лепше дружеса својим вршњацима, да схвате значај породице, пријатеља, хуманости и љубави.
Због убрзаног начина живота и општег отуђења, савремена породица није увек у стању да их заштити. од многих опасности као што су дрога, акохол, дуван, секте. Заштита деце од оваквих опасности јесте један од важних задатака веронауке.
Учење веронауке је тесно повезано од одласка у Цркву, упознавање са нашим богослужењима и учествовање на литиургији као централном бокослужењу а као врхунац причешћивање Светим Христовим Тајнама.
Ту су још и разне радионице, на којима ученици показују своју креативност, затим изложбе ученичких радова, учествовање на Светосавској академији.
Ученици петог разреда су освојили прво место за стрип бојанку. То је свакако велики успех ученика наше школе.
"Учи дете према путу којим ће ићи па неће одступити од њега ни када остари" - приче Соломонове.

Вероучитељ Бранко Ђорђевић