• Видео ђаци певају песму за Светог Саву

09. Februar 2018 10:58Ђаци у Трнави певају песму светом Сави.
  • Школска слава у Трнави

09. Februar 2018 10:26Свет Сава - слава свих нас, школска слава, обележена је адекватним програмом ученика од првог до четвртог разреда и у школи у Трнави.
  • Светосавска академија

31. Januar 2018 18:06У нашој школи традиционално је обележена школска слава резањем колача и свечаном академијом.
  • Зимске чари

31. Januar 2018 17:2424.1.2018. године ученици четвртог разреда са својим учитељима посетили су  Ђурђево брдо и искористили чари зиме за физичко васпитање.
  • Новогодишње приредбе

29. Decembar 2017 22:48У матичној школи и у Трнави одржане су новогодишње приредбе.
  • Новогодишњи базар

29. Decembar 2017 22:38Новогодишњи базар су организовали ученици од1. до 4. разреда заједно са својим учитељима и учитељицама.
  • Радна субота

28. Decembar 2017 16:17У школи Горан Остојић 23.12.2017. организована је радна субота. Ученици су са својим учитељима и наставницима китили учионице. Ученици су такође припремали робу за Новогодишњи базар.
  • Сајам науке 2017

19. Decembar 2017 14:20Ученици наше школе су 14.12.2017. посетили Фестивал науке у Београду.
  • Награда архивa Средње Поморавље у Јагодини

12. Decembar 2017 11:29Архив Средње Поморавље у Јагодини, поводом прославе Дана архива, традиционално додељује, и ове године, награде ученицима који су постигли успех из историје.
  • Јесен у мојој школи

03. Decembar 2017 19:01Јесен у нашој школи

Хемија

Предмет хемија се изучава у 7. и 8. разреду и то у седмом разреду општа хемија < у осмом разреду неорганска и органска хемија.
Предметни наставник хемије је била до 2016 Душица Ивановић.
Од школске 2016/2017 наставник хемије је Снежана Лапчевић:

На слици испод је наставница Душица Ивановић

Настава хемије се реализује у савременом хемијском кабинету који је прилагођен потребама плана и програма ове наставе.

Осим редовне наставе у школи је заступљена додатна и допунска настава хемије као и хемијска секција. На часовима хемијске секције надарени ученици раде истраживачке радове.
Поред осталих ученика који су остваривали успехе из хемије посебно желимо да поменемо ученика 8. разреда Ивановић Андреу која је 2012. године урадила истраживачки рад под називом "КИСЕЛЕ КИШЕ НА ПОДРУЧЈУ ГРАДА ЈАГОДИНЕ" и показала да су све pH вредности падавина на подручју града Јагодине биле у границама нормалног за животну околину. Андреа је са својим радом представљала школу на републичком такмичењу и освојила треће место ну категорији - истраживачки рад.

Ученици уз помоћ епрувете, цевчице, цинка, хлороводоничне киселине добили H2 (молекул водоника) - гас којим можемо да пунимо балон.
Наша школа се поноси својим хемичарима који су је представљали на свим нивоима смотре знања које организује министарство просвете републике Србије.
Најуспешнији међу њима су:
Давид Ивановић, Стефан Миличић, Марија Јовановић, Софија Јовић, Никола Анђелковић, Јелена Николић, Андреа Ивановић. Они су својим резултатима поставили високе стандарде наставе хемије у нашој школи, нашем граду, округу, републици