• Награда архивa Средње Поморавље у Јагодини

12. Decembar 2017 11:29Архив Средње Поморавље у Јагодини, поводом прославе Дана архива, традиционално додељује, и ове године, награде ученицима који су постигли успех из историје.
  • Јесен у мојој школи

03. Decembar 2017 19:01Јесен у нашој школи
  • Програмирање 6. разред

23. Novembar 2017 12:27Ученици 6. разреда су научили основе програмирања у програмском језику Python.
  • Такмичење Дабар

23. Novembar 2017 12:16И ове године ученици наше школе решавали су задатке на такмичењу Дабар.
  • Посета Историјском архиву

23. Novembar 2017 11:5414.11.2017. године, одељење 5/2 је са предметним наставником историје Мирјаном _Марковић посетило Историјски архив Јагодине.
  • Октобарске чаролије

09. Novembar 2017 11:19Тртће недеље октобра ученици другог четри издвојеног одељења у Трнави више пажње посветили су  значају здраве хране и здравог живота.
  • Тематски дан

09. Novembar 2017 10:56У оквиру Дечје недеље ушколи у Трнави одржан је тематски дан "Градимо мостове међу генерацијама" са родитељима, бакама и декама као нашим драгим гостима.

Хемија

Предмет хемија се изучава у 7. и 8. разреду и то у седмом разреду општа хемија < у осмом разреду неорганска и органска хемија.
Предметни наставник хемије је била до 2016 Душица Ивановић.
Од школске 2016/2017 наставник хемије је Снежана Лапчевић:

На слици испод је наставница Душица Ивановић

Настава хемије се реализује у савременом хемијском кабинету који је прилагођен потребама плана и програма ове наставе.

Осим редовне наставе у школи је заступљена додатна и допунска настава хемије као и хемијска секција. На часовима хемијске секције надарени ученици раде истраживачке радове.
Поред осталих ученика који су остваривали успехе из хемије посебно желимо да поменемо ученика 8. разреда Ивановић Андреу која је 2012. године урадила истраживачки рад под називом "КИСЕЛЕ КИШЕ НА ПОДРУЧЈУ ГРАДА ЈАГОДИНЕ" и показала да су све pH вредности падавина на подручју града Јагодине биле у границама нормалног за животну околину. Андреа је са својим радом представљала школу на републичком такмичењу и освојила треће место ну категорији - истраживачки рад.

Ученици уз помоћ епрувете, цевчице, цинка, хлороводоничне киселине добили H2 (молекул водоника) - гас којим можемо да пунимо балон.
Наша школа се поноси својим хемичарима који су је представљали на свим нивоима смотре знања које организује министарство просвете републике Србије.
Најуспешнији међу њима су:
Давид Ивановић, Стефан Миличић, Марија Јовановић, Софија Јовић, Никола Анђелковић, Јелена Николић, Андреа Ивановић. Они су својим резултатима поставили високе стандарде наставе хемије у нашој школи, нашем граду, округу, републици