• О Б А В Е Ш Т Е Њ Е за родитеље будућих ученика ПЕТОГ разреда

24. Avgust 2020 13:03Молимо родитеље који НЕ ЖЕЛЕ да им деца похађају наставу у школи, него да прате наставу онлајн од куће да се до 27.08.2020. год. јаве школи на број телефона 8223-214 или да лично дођу до школе.

За све родитеље важи (без обзира да ли ће дете редовно похађати наставу или онлајн) да заједно са децом дођу у школу 31.08.2020. год. у 10 часова како би се упознали са будућим одељењским старешинама и добили неопходна упутства за даљи рад. ( са собом обавезно понети маску, за себе и дете)
  • ОБАВЕШТЕЊЕ за ђаке 1. разреда

24. Avgust 2020 12:44Молимо родитеље који НЕ ЖЕЛЕ да им деца похађају наставу у школи, него да прате наставу онлајн од куће да се до 27.08.2020. год. јаве школи на број телефона 8223-214 или да лично дођу до школе.

За све родитеље важи (без обзира да ли ће дете редовно похађати наставу или онлајн) да заједно са децом дођу у школу 31.08.2020. год. у 9 часова како би се упознали са будућим учитељима првог разреда и добили неопходна упутства за даљи рад. ( са собом обавезно понети маску, за себе и дете)
  • Екѕкурзија

28. Maj 2020 09:13Обавештење за родитеље у вези екскурзије
  • Дан школе 2020.

20. Maj 2020 12:30Дана 19.5.2020. обележен је Дан Школе

• Списак уџбеника за ШК 2020/21

11. Maj 2020 13:30Ажуриран је списак уџбеника на нашем сајту у рубрици Списак уџбеника

Можете и да да преузмета Word документ кликом на овај линк
  • Продужени боравак

07. Maj 2020 11:40

Од понедељка 11.05.2020. од 07.30 до 16.30 почиње са радом целодневни боравак у Основној школи ,,Горан Остојић''.

Право да користе целодневни боравак имају ученици од 7-12 година чија оба родитеља имају радну обавезу (потребна је потврда).

У даљем тексту следи Упутство министра просвете о обавезама школе,родитеља и ученика.Молимо Вас да се упознате са садржајем упутства и уколико сте заинтересовани пријавите се школи на телефон 035/243714 до петка 08.05.2020 до 10 часова.

• Конкурси

14. April 2020 10:52ОБАВЕШТЕЊЕ:
    Све радње у вези са расписивањем конкурса и закључених уговора на одређено време се обустављају до окончања ванредног стања
  • Упис у први разред

01. April 2020 14:42Поштовани родитељи будућих ђака првака, обавештавамо вас да је у току упис у први разред основне школе.
    Сви родитељи који су изразили заинтересованост за нашу школу, било лично било телефонским путем, не попуњавају пријаву. Школа ће то урадити уместо њих.
    За све информације телефон: 8 223 214

ЛИНК ЗА ПРЕУЗИМАЊЕ

• Светосавска акдемија - хор

17. Februar 2020 18:38Хор и оркестар наше школе, потпомогнут свесрдном певачком подршком својих наставница (Драгана Гајић, Дијана Андрејић и Марија Кузмић Илић) имао је још један у низу запажених наступа 26. јануара 2020. године у Центру за културу.
  • Новогодишња приредба

07. Januar 2020 23:05Традиционална Новогодишња приредба и базара одржани су  27.12.2019.

Страни језици

У школи  од првог разреда  сви ученици уче Енглески језик, а од петог разреда и Немачки језик. За ученике који су учили Руски језик у некој другој школи па се уписали у нашу организована је и настава Руског језика. Постоји и велико интересовање за учење Шпанског језика те школа очекује да јој се одобри увођење тог језика као факултативног предмета.

Актив наставника страних језика чине:

Наташа Филиповић, проф. енгл. језика
Костић Катарина, проф. енгл. језика
Ана Нешић, проф. енгл. језика
Миленка Ђуковић, проф. руског језика
Марија Станојевић- Веселиновић, проф. нем. јез.

Настава се одвија у кабинету за стране језике који има припрему за наставнике опремљену неопходним техничким средствима (графоскоп, компјутер, ЦД-плејери, касетофон, појачало, микрофон...) и осталим наставним средствима (илустрације, флип чарт табла, постери...).
Посебно издвајамо библиотеку са уџбеницима и литературом на страним језицима. У самој учионици налази се бела табла, слика познатих места у Лондону, рад нашег професора ликовне културе Добрице Јовановића. Пно је простора  на огласним таблама за ученичке радове.

Али оно што нашу школу посебно издваја од других школа када су страни језици у питању то су традиционално веома успешне Вечери страних језика које деца посебно воле и радо учествују у њима (глуме, играју, певају рецитују). Секција за стране језике уклључује се у прославу свих датума од значаја у школи, празника и слично.

Наставници се труде да напредују у свом послу, посећују семинаре и  прате стручну литературу. Велики је број ученика наше школе који су прва знања стицали у нашој школи, а сада су професори енглеског, руског или немачког језика  и  веома успешно раде у својим школама. Два наставника енглеског језика и наставник немачког језика у нашој школи  језика  били су и њени ђаци. Имали смо успеха у такмичењима у знању ученика осмог разреда, сваке године имамо представнике на окружним такмичењима, али веома често и на републичким. Највећи успех било је друго место на републичком такмичењу из немачког језика и седмо место из енглеског језика.