• Новогодишња приредба

07. Januar 2020 23:05Традиционална Новогодишња приредба и базара одржани су  27.12.2019.
  • "Најлепше жеље"

07. Januar 2020 22:11У Трнави 26.12.2019. одржан је тематски дан "Најлепше жеље" у коме су учестовали сви ученици од првог до четвртог разреда.
  • У сусрет Новој години

07. Januar 2020 21:49У сусрет Новој години дана 26.12.2019. у сали наше школе одржана је представа "Авантуристи и Деда Мраз" (Арт студио).
  • Угледни час „Шта утиче на кретање тела“

21. Decembar 2019 22:08Дана 18.12.2019. одржан је угледни час из света око нас „Шта утиче на кретање тела“.

• Трибина

19. Decembar 2019 17:46У сали наше школе одржана је едукативна трибина "Насиље у школама" у организације Школске управе Јагодина.
  • Национални паркови

11. Decembar 2019 18:38Наши национални паркови, презентације по групама, 4/1
  • Посета сајму науке

11. Decembar 2019 17:48И ове године ученици, учесници републичких и регионалних такмичења, са својим наставницима посетили су Сајам науке 2019.
  • Пласман "Дабар"

05. Decembar 2019 23:38
    Два наша ученика обезбедила су пласман на Републичку смотру такмичења "Дабар"
    Goran Ostojić Jagodina Rastko Ilić 128
    Goran Ostojić Jagodina Uros Jovanovic 120
  • Угледни час "Das Wetter und Klimaschutz"

04. Decembar 2019 22:3921.11 одржан је угледни час  "Das Wetter und Klimaschutz".
  • Такмичење Дабар 2019

04. Decembar 2019 22:19Од 9. до 13. 12.у нашој школи одржано је Међународно такмичење из рачунарске и инфомратичке писмености "Дабар".

Страни језици

У школи  од првог разреда  сви ученици уче Енглески језик, а од петог разреда и Немачки језик. За ученике који су учили Руски језик у некој другој школи па се уписали у нашу организована је и настава Руског језика. Постоји и велико интересовање за учење Шпанског језика те школа очекује да јој се одобри увођење тог језика као факултативног предмета.

Актив наставника страних језика чине:

Наташа Филиповић, проф. енгл. језика
Костић Катарина, проф. енгл. језика
Ана Нешић, проф. енгл. језика
Миленка Ђуковић, проф. руског језика
Марија Станојевић- Веселиновић, проф. нем. јез.

Настава се одвија у кабинету за стране језике који има припрему за наставнике опремљену неопходним техничким средствима (графоскоп, компјутер, ЦД-плејери, касетофон, појачало, микрофон...) и осталим наставним средствима (илустрације, флип чарт табла, постери...).
Посебно издвајамо библиотеку са уџбеницима и литературом на страним језицима. У самој учионици налази се бела табла, слика познатих места у Лондону, рад нашег професора ликовне културе Добрице Јовановића. Пно је простора  на огласним таблама за ученичке радове.

Али оно што нашу школу посебно издваја од других школа када су страни језици у питању то су традиционално веома успешне Вечери страних језика које деца посебно воле и радо учествују у њима (глуме, играју, певају рецитују). Секција за стране језике уклључује се у прославу свих датума од значаја у школи, празника и слично.

Наставници се труде да напредују у свом послу, посећују семинаре и  прате стручну литературу. Велики је број ученика наше школе који су прва знања стицали у нашој школи, а сада су професори енглеског, руског или немачког језика  и  веома успешно раде у својим школама. Два наставника енглеског језика и наставник немачког језика у нашој школи  језика  били су и њени ђаци. Имали смо успеха у такмичењима у знању ученика осмог разреда, сваке године имамо представнике на окружним такмичењима, али веома често и на републичким. Највећи успех било је друго место на републичком такмичењу из немачког језика и седмо место из енглеског језика.