• Видео ђаци певају песму за Светог Саву

09. Februar 2018 10:58Ђаци у Трнави певају песму светом Сави.
  • Школска слава у Трнави

09. Februar 2018 10:26Свет Сава - слава свих нас, школска слава, обележена је адекватним програмом ученика од првог до четвртог разреда и у школи у Трнави.
  • Светосавска академија

31. Januar 2018 18:06У нашој школи традиционално је обележена школска слава резањем колача и свечаном академијом.
  • Зимске чари

31. Januar 2018 17:2424.1.2018. године ученици четвртог разреда са својим учитељима посетили су  Ђурђево брдо и искористили чари зиме за физичко васпитање.
  • Новогодишње приредбе

29. Decembar 2017 22:48У матичној школи и у Трнави одржане су новогодишње приредбе.
  • Новогодишњи базар

29. Decembar 2017 22:38Новогодишњи базар су организовали ученици од1. до 4. разреда заједно са својим учитељима и учитељицама.
  • Радна субота

28. Decembar 2017 16:17У школи Горан Остојић 23.12.2017. организована је радна субота. Ученици су са својим учитељима и наставницима китили учионице. Ученици су такође припремали робу за Новогодишњи базар.
  • Сајам науке 2017

19. Decembar 2017 14:20Ученици наше школе су 14.12.2017. посетили Фестивал науке у Београду.
  • Награда архивa Средње Поморавље у Јагодини

12. Decembar 2017 11:29Архив Средње Поморавље у Јагодини, поводом прославе Дана архива, традиционално додељује, и ове године, награде ученицима који су постигли успех из историје.
  • Јесен у мојој школи

03. Decembar 2017 19:01Јесен у нашој школи

Страни језици

У школи  од првог разреда  сви ученици уче Енглески језик, а од петог разреда и Немачки језик. За ученике који су учили Руски језик у некој другој школи па се уписали у нашу организована је и настава Руског језика. Постоји и велико интересовање за учење Шпанског језика те школа очекује да јој се одобри увођење тог језика као факултативног предмета.

Актив наставника страних језика чине:

Наташа Филиповић, проф. енгл. језика
Костић Катарина, проф. енгл. језика
Ана Нешић, проф. енгл. језика
Миленка Ђуковић, проф. руског језика
Марија Станојевић- Веселиновић, проф. нем. јез.

Настава се одвија у кабинету за стране језике који има припрему за наставнике опремљену неопходним техничким средствима (графоскоп, компјутер, ЦД-плејери, касетофон, појачало, микрофон...) и осталим наставним средствима (илустрације, флип чарт табла, постери...).
Посебно издвајамо библиотеку са уџбеницима и литературом на страним језицима. У самој учионици налази се бела табла, слика познатих места у Лондону, рад нашег професора ликовне културе Добрице Јовановића. Пно је простора  на огласним таблама за ученичке радове.

Али оно што нашу школу посебно издваја од других школа када су страни језици у питању то су традиционално веома успешне Вечери страних језика које деца посебно воле и радо учествују у њима (глуме, играју, певају рецитују). Секција за стране језике уклључује се у прославу свих датума од значаја у школи, празника и слично.

Наставници се труде да напредују у свом послу, посећују семинаре и  прате стручну литературу. Велики је број ученика наше школе који су прва знања стицали у нашој школи, а сада су професори енглеског, руског или немачког језика  и  веома успешно раде у својим школама. Два наставника енглеског језика и наставник немачког језика у нашој школи  језика  били су и њени ђаци. Имали смо успеха у такмичењима у знању ученика осмог разреда, сваке године имамо представнике на окружним такмичењима, али веома често и на републичким. Највећи успех било је друго место на републичком такмичењу из немачког језика и седмо место из енглеског језика.