• Награда архивa Средње Поморавље у Јагодини

12. Decembar 2017 11:29Архив Средње Поморавље у Јагодини, поводом прославе Дана архива, традиционално додељује, и ове године, награде ученицима који су постигли успех из историје.
  • Јесен у мојој школи

03. Decembar 2017 19:01Јесен у нашој школи
  • Програмирање 6. разред

23. Novembar 2017 12:27Ученици 6. разреда су научили основе програмирања у програмском језику Python.
  • Такмичење Дабар

23. Novembar 2017 12:16И ове године ученици наше школе решавали су задатке на такмичењу Дабар.
  • Посета Историјском архиву

23. Novembar 2017 11:5414.11.2017. године, одељење 5/2 је са предметним наставником историје Мирјаном _Марковић посетило Историјски архив Јагодине.
  • Октобарске чаролије

09. Novembar 2017 11:19Тртће недеље октобра ученици другог четри издвојеног одељења у Трнави више пажње посветили су  значају здраве хране и здравог живота.
  • Тематски дан

09. Novembar 2017 10:56У оквиру Дечје недеље ушколи у Трнави одржан је тематски дан "Градимо мостове међу генерацијама" са родитељима, бакама и декама као нашим драгим гостима.

Страни језици

У школи  од првог разреда  сви ученици уче Енглески језик, а од петог разреда и Немачки језик. За ученике који су учили Руски језик у некој другој школи па се уписали у нашу организована је и настава Руског језика. Постоји и велико интересовање за учење Шпанског језика те школа очекује да јој се одобри увођење тог језика као факултативног предмета.

Актив наставника страних језика чине:

Наташа Филиповић, проф. енгл. језика
Костић Катарина, проф. енгл. језика
Ана Нешић, проф. енгл. језика
Миленка Ђуковић, проф. руског језика
Марија Станојевић- Веселиновић, проф. нем. јез.

Настава се одвија у кабинету за стране језике који има припрему за наставнике опремљену неопходним техничким средствима (графоскоп, компјутер, ЦД-плејери, касетофон, појачало, микрофон...) и осталим наставним средствима (илустрације, флип чарт табла, постери...).
Посебно издвајамо библиотеку са уџбеницима и литературом на страним језицима. У самој учионици налази се бела табла, слика познатих места у Лондону, рад нашег професора ликовне културе Добрице Јовановића. Пно је простора  на огласним таблама за ученичке радове.

Али оно што нашу школу посебно издваја од других школа када су страни језици у питању то су традиционално веома успешне Вечери страних језика које деца посебно воле и радо учествују у њима (глуме, играју, певају рецитују). Секција за стране језике уклључује се у прославу свих датума од значаја у школи, празника и слично.

Наставници се труде да напредују у свом послу, посећују семинаре и  прате стручну литературу. Велики је број ученика наше школе који су прва знања стицали у нашој школи, а сада су професори енглеског, руског или немачког језика  и  веома успешно раде у својим школама. Два наставника енглеског језика и наставник немачког језика у нашој школи  језика  били су и њени ђаци. Имали смо успеха у такмичењима у знању ученика осмог разреда, сваке године имамо представнике на окружним такмичењима, али веома често и на републичким. Највећи успех било је друго место на републичком такмичењу из немачког језика и седмо место из енглеског језика.