• Видео ђаци певају песму за Светог Саву

09. Februar 2018 10:58Ђаци у Трнави певају песму светом Сави.
  • Школска слава у Трнави

09. Februar 2018 10:26Свет Сава - слава свих нас, школска слава, обележена је адекватним програмом ученика од првог до четвртог разреда и у школи у Трнави.
  • Светосавска академија

31. Januar 2018 18:06У нашој школи традиционално је обележена школска слава резањем колача и свечаном академијом.
  • Зимске чари

31. Januar 2018 17:2424.1.2018. године ученици четвртог разреда са својим учитељима посетили су  Ђурђево брдо и искористили чари зиме за физичко васпитање.
  • Новогодишње приредбе

29. Decembar 2017 22:48У матичној школи и у Трнави одржане су новогодишње приредбе.
  • Новогодишњи базар

29. Decembar 2017 22:38Новогодишњи базар су организовали ученици од1. до 4. разреда заједно са својим учитељима и учитељицама.
  • Радна субота

28. Decembar 2017 16:17У школи Горан Остојић 23.12.2017. организована је радна субота. Ученици су са својим учитељима и наставницима китили учионице. Ученици су такође припремали робу за Новогодишњи базар.
  • Сајам науке 2017

19. Decembar 2017 14:20Ученици наше школе су 14.12.2017. посетили Фестивал науке у Београду.
  • Награда архивa Средње Поморавље у Јагодини

12. Decembar 2017 11:29Архив Средње Поморавље у Јагодини, поводом прославе Дана архива, традиционално додељује, и ове године, награде ученицима који су постигли успех из историје.
  • Јесен у мојој школи

03. Decembar 2017 19:01Јесен у нашој школи

Поразговарали смо са директорком Мирјаном Срећковић.

Интересовало нас је како оцењује рад школе за ову школску годину и какви су њени планови за следећу, тачније, да ли нам спрема неко изненађење; шта мисли о понашању данашњих ученика, колико се они разликују од ученика њеног времена и шта би им поручила. Питали смо је и о оази која се прави у нашој школи - како ће се звати и шта тачно има у плану. Такође смо јој пружили прилику да каже још нешто што би желела а ми је о томе нисмо питали.Да чујемо шта нам је рекла!

Ове године смо ми наставници више учили него претходних година, едуковали се да бисмо пратили развој образовног система и могли да што боље одговоримо захтевима који су нам постављени - образовању и васпитању деце у савременој школи.Такође мислим да смо са родитељима успоставили ближу  сарадњу , али ћемо радити на даљем развоју.Наш ђачки парламент је коначно почео да ради и надам се да ће у наредним годинама преузети своју улогу и место које му припада. Сарадња са другим школама је знатно проширена и убудуће ће имати важну улогу у размени искустава.
    Познат је мој став да нема лошег детета, али да постоје проблрми у његовом одрастању и развоју у коме му ми, родитељи и друштво морамо помоћи како би израсло у одговорну, авесну и задовољну особу тј. како би изградило своју личност.
    Дете из мог времена и вашег исто је, само средина у којој расте једно и друго се разликује и зато су ефекти различити, па често кажемо да је у наше време било другачије, али свакако је било једноставније и мирније, уз присуство много већег поштовања према одраслима. Ви мислите да је слобода у томе да се човек понаша без ограничења, али то није тачно, правила у сваком тренутку треба да се поштују, а ако се мењају о томе одлучујемо сви. Отуђење је болест савременог, брзог живота и зато ја у школи желим да негујемо срдачан, пажљив, поштујући, уважавајући однос једних према другима на искрен и поштен начин. Али колико год водили рачуна о својим и осећањима других, треба водити рачуна и о својим мислима:

,, Обратите пажњу на своје мисли, јер од њих настају речи,
    Обратите пажњу на своје речи, јер од њих настају дела,
    Обратите пажњу на своја дела, јер од њих настају ... навике,
    Обратите пажњу на своје навике, јер оне граде ваш карактер,
    И обратите пажњу на свој карактер, јер он постаје ваша судбина,
    Оно што мислимо, ми то и постанемо!’’

Уређење простора око школе је један од већих пројеката који ће делом бити урађен до Дана школе, надстрешница над улазним вратима, а делом до краја године. У уређењу простора иза школе учествоваће и ученици како идејама зако и личним учешћем. Оазу коју помињете можемо заједнички осмислити и урадити да би,  када буде урађена фискултурна сала и простор око ње, иста била и комплетно ограђена.