• Треће место на Републичком такмичењу из историје!

13. Jun 2018 21:14Освојено III место на Републичком такмичењу из историје које је одржано 19.05.2018. год. на Палићу у ОШ „Мирослав Антић”. Честитамо нашем Богдану на овим сјајним резултатима и постигнутом великом успеху!
  • Такмичење Глумац школарац

11. Jun 2018 15:51Драмска секција коју води наставница Весна Радић освојила је друго место на такмичењу "Глумац школарац"
  • Књижевна олимпијада 2018

06. Jun 2018 11:35Ученик 7/2 Богдан Машојевић учествовао је на Републичком такмичењу Књижевна олимпијада у Сремским Карловцима 12.маја 2018.
  • Републичко такмичење српски језик

06. Jun 2018 11:28Ученик 7/2 Богдан Машојевић учествовао је на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе  у Тршићу 26.маја 2018.
  • Спортске игре младих

23. Maj 2018 12:43Дана 21.5.2018. у Спортској хали „Јаса“ у организацији Савеза за школски спорт Србије одржане су Спортске игре младих. У питању је окружно такмичење. Ученици четвртог разреда имали су прилике да се такмиче у дисциплинама „Атлетика – трка на 60 m и „Између две ватре“ .

• Билтен 2018

21. Maj 2018 11:09Изашло је ново електронско издање билтена за 2018. годину
    Школски билтен 2018 BILTEN
  • Најбољи у 2018

18. Maj 2018 09:01Погледајте видео наших најбољих ученика у 2017/2018 години.
  • Најбољи 2017/18

16. Maj 2018 18:38Ово су наши најбољи ученици у школској 2017/2018
    Погледај
  • Златна медаља на Репуличком такмичењу ТИО

14. Maj 2018 13:56Наши ученици 6. разреда Анђела Дајић и 7. разреда Урош Николићучествовали су на Републичком такмичењу из ТИО 11. и 12.маја у Вршцу.
  • Републичко такмичење из програмирања

12. Maj 2018 10:42Ученик наше школе Никола Илић 15.4.2018. учествовао је на Републичком такмичењу из програмирања одржаном у Београду у Рачунарској гимназији и на њему добио похвалу.

Поразговарали смо са директорком Мирјаном Срећковић.

Интересовало нас је како оцењује рад школе за ову школску годину и какви су њени планови за следећу, тачније, да ли нам спрема неко изненађење; шта мисли о понашању данашњих ученика, колико се они разликују од ученика њеног времена и шта би им поручила. Питали смо је и о оази која се прави у нашој школи - како ће се звати и шта тачно има у плану. Такође смо јој пружили прилику да каже још нешто што би желела а ми је о томе нисмо питали.Да чујемо шта нам је рекла!

Ове године смо ми наставници више учили него претходних година, едуковали се да бисмо пратили развој образовног система и могли да што боље одговоримо захтевима који су нам постављени - образовању и васпитању деце у савременој школи.Такође мислим да смо са родитељима успоставили ближу  сарадњу , али ћемо радити на даљем развоју.Наш ђачки парламент је коначно почео да ради и надам се да ће у наредним годинама преузети своју улогу и место које му припада. Сарадња са другим школама је знатно проширена и убудуће ће имати важну улогу у размени искустава.
    Познат је мој став да нема лошег детета, али да постоје проблрми у његовом одрастању и развоју у коме му ми, родитељи и друштво морамо помоћи како би израсло у одговорну, авесну и задовољну особу тј. како би изградило своју личност.
    Дете из мог времена и вашег исто је, само средина у којој расте једно и друго се разликује и зато су ефекти различити, па често кажемо да је у наше време било другачије, али свакако је било једноставније и мирније, уз присуство много већег поштовања према одраслима. Ви мислите да је слобода у томе да се човек понаша без ограничења, али то није тачно, правила у сваком тренутку треба да се поштују, а ако се мењају о томе одлучујемо сви. Отуђење је болест савременог, брзог живота и зато ја у школи желим да негујемо срдачан, пажљив, поштујући, уважавајући однос једних према другима на искрен и поштен начин. Али колико год водили рачуна о својим и осећањима других, треба водити рачуна и о својим мислима:

,, Обратите пажњу на своје мисли, јер од њих настају речи,
    Обратите пажњу на своје речи, јер од њих настају дела,
    Обратите пажњу на своја дела, јер од њих настају ... навике,
    Обратите пажњу на своје навике, јер оне граде ваш карактер,
    И обратите пажњу на свој карактер, јер он постаје ваша судбина,
    Оно што мислимо, ми то и постанемо!’’

Уређење простора око школе је један од већих пројеката који ће делом бити урађен до Дана школе, надстрешница над улазним вратима, а делом до краја године. У уређењу простора иза школе учествоваће и ученици како идејама зако и личним учешћем. Оазу коју помињете можемо заједнички осмислити и урадити да би,  када буде урађена фискултурна сала и простор око ње, иста била и комплетно ограђена.