• Екѕкурзија

• Дан школе 2020.

20. Maj 2020 12:30Дана 19.5.2020. обележен је Дан Школе

• Списак уџбеника за ШК 2020/21

11. Maj 2020 13:30Ажуриран је списак уџбеника на нашем сајту у рубрици Списак уџбеника

Можете и да да преузмета Word документ кликом на овај линк
  • Продужени боравак

07. Maj 2020 11:40

Од понедељка 11.05.2020. од 07.30 до 16.30 почиње са радом целодневни боравак у Основној школи ,,Горан Остојић''.

Право да користе целодневни боравак имају ученици од 7-12 година чија оба родитеља имају радну обавезу (потребна је потврда).

У даљем тексту следи Упутство министра просвете о обавезама школе,родитеља и ученика.Молимо Вас да се упознате са садржајем упутства и уколико сте заинтересовани пријавите се школи на телефон 035/243714 до петка 08.05.2020 до 10 часова.

• Конкурси

14. April 2020 10:52ОБАВЕШТЕЊЕ:
    Све радње у вези са расписивањем конкурса и закључених уговора на одређено време се обустављају до окончања ванредног стања
  • Упис у први разред

01. April 2020 14:42Поштовани родитељи будућих ђака првака, обавештавамо вас да је у току упис у први разред основне школе.
    Сви родитељи који су изразили заинтересованост за нашу школу, било лично било телефонским путем, не попуњавају пријаву. Школа ће то урадити уместо њих.
    За све информације телефон: 8 223 214

ЛИНК ЗА ПРЕУЗИМАЊЕ

• Светосавска акдемија - хор

17. Februar 2020 18:38Хор и оркестар наше школе, потпомогнут свесрдном певачком подршком својих наставница (Драгана Гајић, Дијана Андрејић и Марија Кузмић Илић) имао је још један у низу запажених наступа 26. јануара 2020. године у Центру за културу.
  • Новогодишња приредба

07. Januar 2020 23:05Традиционална Новогодишња приредба и базара одржани су  27.12.2019.
  • "Најлепше жеље"

07. Januar 2020 22:11У Трнави 26.12.2019. одржан је тематски дан "Најлепше жеље" у коме су учестовали сви ученици од првог до четвртог разреда.
  • У сусрет Новој години

07. Januar 2020 21:49У сусрет Новој години дана 26.12.2019. у сали наше школе одржана је представа "Авантуристи и Деда Мраз" (Арт студио).

Поразговарали смо са директорком Мирјаном Срећковић.

Интересовало нас је како оцењује рад школе за ову школску годину и какви су њени планови за следећу, тачније, да ли нам спрема неко изненађење; шта мисли о понашању данашњих ученика, колико се они разликују од ученика њеног времена и шта би им поручила. Питали смо је и о оази која се прави у нашој школи - како ће се звати и шта тачно има у плану. Такође смо јој пружили прилику да каже још нешто што би желела а ми је о томе нисмо питали.Да чујемо шта нам је рекла!

Ове године смо ми наставници више учили него претходних година, едуковали се да бисмо пратили развој образовног система и могли да што боље одговоримо захтевима који су нам постављени - образовању и васпитању деце у савременој школи.Такође мислим да смо са родитељима успоставили ближу  сарадњу , али ћемо радити на даљем развоју.Наш ђачки парламент је коначно почео да ради и надам се да ће у наредним годинама преузети своју улогу и место које му припада. Сарадња са другим школама је знатно проширена и убудуће ће имати важну улогу у размени искустава.
    Познат је мој став да нема лошег детета, али да постоје проблрми у његовом одрастању и развоју у коме му ми, родитељи и друштво морамо помоћи како би израсло у одговорну, авесну и задовољну особу тј. како би изградило своју личност.
    Дете из мог времена и вашег исто је, само средина у којој расте једно и друго се разликује и зато су ефекти различити, па често кажемо да је у наше време било другачије, али свакако је било једноставније и мирније, уз присуство много већег поштовања према одраслима. Ви мислите да је слобода у томе да се човек понаша без ограничења, али то није тачно, правила у сваком тренутку треба да се поштују, а ако се мењају о томе одлучујемо сви. Отуђење је болест савременог, брзог живота и зато ја у школи желим да негујемо срдачан, пажљив, поштујући, уважавајући однос једних према другима на искрен и поштен начин. Али колико год водили рачуна о својим и осећањима других, треба водити рачуна и о својим мислима:

,, Обратите пажњу на своје мисли, јер од њих настају речи,
    Обратите пажњу на своје речи, јер од њих настају дела,
    Обратите пажњу на своја дела, јер од њих настају ... навике,
    Обратите пажњу на своје навике, јер оне граде ваш карактер,
    И обратите пажњу на свој карактер, јер он постаје ваша судбина,
    Оно што мислимо, ми то и постанемо!’’

Уређење простора око школе је један од већих пројеката који ће делом бити урађен до Дана школе, надстрешница над улазним вратима, а делом до краја године. У уређењу простора иза школе учествоваће и ученици како идејама зако и личним учешћем. Оазу коју помињете можемо заједнички осмислити и урадити да би,  када буде урађена фискултурна сала и простор око ње, иста била и комплетно ограђена.