• Новогодишња приредба

07. Januar 2020 23:05Традиционална Новогодишња приредба и базара одржани су  27.12.2019.
  • "Најлепше жеље"

07. Januar 2020 22:11У Трнави 26.12.2019. одржан је тематски дан "Најлепше жеље" у коме су учестовали сви ученици од првог до четвртог разреда.
  • У сусрет Новој години

07. Januar 2020 21:49У сусрет Новој години дана 26.12.2019. у сали наше школе одржана је представа "Авантуристи и Деда Мраз" (Арт студио).
  • Угледни час „Шта утиче на кретање тела“

21. Decembar 2019 22:08Дана 18.12.2019. одржан је угледни час из света око нас „Шта утиче на кретање тела“.

• Трибина

19. Decembar 2019 17:46У сали наше школе одржана је едукативна трибина "Насиље у школама" у организације Школске управе Јагодина.
  • Национални паркови

11. Decembar 2019 18:38Наши национални паркови, презентације по групама, 4/1
  • Посета сајму науке

11. Decembar 2019 17:48И ове године ученици, учесници републичких и регионалних такмичења, са својим наставницима посетили су Сајам науке 2019.
  • Пласман "Дабар"

05. Decembar 2019 23:38
    Два наша ученика обезбедила су пласман на Републичку смотру такмичења "Дабар"
    Goran Ostojić Jagodina Rastko Ilić 128
    Goran Ostojić Jagodina Uros Jovanovic 120
  • Угледни час "Das Wetter und Klimaschutz"

04. Decembar 2019 22:3921.11 одржан је угледни час  "Das Wetter und Klimaschutz".
  • Такмичење Дабар 2019

04. Decembar 2019 22:19Од 9. до 13. 12.у нашој школи одржано је Међународно такмичење из рачунарске и инфомратичке писмености "Дабар".

Школа данас

Основна школа "Горан Остојић"налази се у Јагодини, у улици Зеленгора бб, поред реке Белице, у близини Ђурђевог брда,  окружена зеленилом и великим двориштем.
      Основана је 1. септембра 1969. а усељена је у данашњу зграду 1. септембра 1981. године.
      Повезана је са мрежом улица тако да је доступна ученицима који живе у ближим и даљим приватним кућама. Ученици у школу долазе пешице или градским превозом.
      Настава се одвија у две смене по вертикалној подели ( парни и непарни разреди), у једној згради. Наставни кадар је стручно заступљен. Укупна корисна пројектована површина школе је 4.832 .
      Грејање је централно са сопственом  котларницом која се налази у школском дворишту.
   Ентеријер школе импресионира. Палма у холу школеЧим се закорачи у хол школе, сусреће се див-палма, окружена направљеним вештачким језерцетом пуним јапанским шаранима, која се из приземља попела не само на први спрат него га је надвисила и још више раширила своје гране поздрављајући и желећи пријатан боравак у овом храму знања свима који улазе у њега.

Школска зграда располаже са:

• 7 специјализованих  за разредну наставу са припремом  за учитеље.
  • 9 кабинета са припремама  за наставнике.
  • 2 радионице за наставу техничког образовања (машине, алат, радни столови, столице за ученике)

• нови, опремљени кабинети за наставу биологије и хемије
  • опремљени кабинети за ликовну  културу, музичку културу и енглески језик
  • 2 нова, опремљена кабинета за наставу информатике са 28 рачунара,који су умрежени и прикључени на интернет са наставничком канцеларијом, кабинетима за физику, математику,енглески,канцеларијама директора, секретара и стручне службе као и библиотеком.
  • гимнастичка сала са свлачионицама и справама
  • 1 библиотека са 19400 књига за ученике и 1800 књига и часописа за наставнике, намештај,

• спортски терет за рукомет (асвалтна подлога, стативе)
  • део дворишта за кошарку са кошевима
  • терен за одбојку, са носачем и мрежом
  • 1 сала за културне и друге  активности са 360 седишта, позорница, расвета, озвучење, галерија  са 40 седишта,
  • 1 трпезарија са кухињом, магацином и пратећим простором као и кухињском опремом,
  • застарела разгласна станица,
  • зборница за наставнике
  • видео надзор
  • просторије за директора, секретара, психолога, педагога, заједничку рачуноводствену службу за све основне школе општине, просторије за помоћно техничко особље, радионице за домаре и друго.

Уређен је атријум са фонтаном унутар школе који може да се користи као летња учионица.Атријум је оплемењен са кавезима са птичицама о којима бригу воде ученици из еколошке патроле. Предстоје радови око ограђивања школског дворишта и прављења паркинг простора.  Школски простор задовољава  све потребе савременог организовања наставе.

Питање сале за физичко васпитање и даље остаје нерешено али се уложени напори да се почне са изградњом сале на простору који је и пројектом планиран. Настава физичког васпитања одвија се у спортској хали "Јасса" и у гимнастичкој сали.

Школсе 2012/13 године Основна школа "Горан Остојић" је добила највишу оцену 4 приликом спољашњег вредновања квалитета рада школе.