• Смене у школској 2018/19

30. Avgust 2018 10:38Због већег броја одељења у првом разреду, смене у школској 2018/19. години су промењене:
    Преподневна смена: I, II, V, VII
    Поподневана смена: III, IV, VI, VIII
  • Почетак школске године

30. Avgust 2018 10:33Први наставни дан у школској 2018/19 је 3.9.2018.
    Свечани пријем ученика петог разреда и представљање разредних старешина и предметних наставника је у сали школе са почетком у 8 часова.
    Свечана приредба за пријем ученика првог разреда почиње у сали школе у 9 часова.
  • Треће место на Републичком такмичењу из историје!

13. Jun 2018 21:14Освојено III место на Републичком такмичењу из историје које је одржано 19.05.2018. год. на Палићу у ОШ „Мирослав Антић”. Честитамо нашем Богдану на овим сјајним резултатима и постигнутом великом успеху!
  • Такмичење Глумац школарац

11. Jun 2018 15:51Драмска секција коју води наставница Весна Радић освојила је друго место на такмичењу "Глумац школарац"
  • Књижевна олимпијада 2018

06. Jun 2018 11:35Ученик 7/2 Богдан Машојевић учествовао је на Републичком такмичењу Књижевна олимпијада у Сремским Карловцима 12.маја 2018.
  • Републичко такмичење српски језик

06. Jun 2018 11:28Ученик 7/2 Богдан Машојевић учествовао је на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе  у Тршићу 26.маја 2018.
  • Спортске игре младих

23. Maj 2018 12:43Дана 21.5.2018. у Спортској хали „Јаса“ у организацији Савеза за школски спорт Србије одржане су Спортске игре младих. У питању је окружно такмичење. Ученици четвртог разреда имали су прилике да се такмиче у дисциплинама „Атлетика – трка на 60 m и „Између две ватре“ .

• Билтен 2018

21. Maj 2018 11:09Изашло је ново електронско издање билтена за 2018. годину
    Школски билтен 2018 BILTEN
  • Најбољи у 2018

18. Maj 2018 09:01Погледајте видео наших најбољих ученика у 2017/2018 години.
  • Најбољи 2017/18

16. Maj 2018 18:38Ово су наши најбољи ученици у школској 2017/2018
    Погледај

Горан Остојић

Хуманост, достојанство, знање, способност и одговорност су особине које су га красиле. Био је војник, командант, а пре свега велики човек.

Био једном такав човек који је својим телом заштитио дете у унакрсној ватри.... Био једном један војник који је енглеску новинарку,  ухваћену у недозвољеном преласку границе, лично спровео и извукао из заседе терориста... Био једном један изузетан војник, један пилот једриличар, један потпуковник, један херој и витез...

Био једном велики Горан Остојић!

Ова фотографија је снимљена 1996. године када је Горан падобраном скочио заједно са својим бившим командантом, пуковником Стојаном Јовићем. Тада је седамдесетогодишњем Јовићу то био прво скок после двадесет година и одговорност за тај ризик Горан је преузео на себе. Поделили су и ризик и радост, а пуковник се дивио Горановој сигурности, лежерној храбрости и задивљујућој мирноћи , рекавши да са таквим командантом млађи поуздано полазе на скок и на било који други задатак.

Горан Остојић рођен је 1962. године у Бачком Добром Пољу. недалеко од Врбаса. Од најранијег детињства је био изузетан па са пет године креће у школу када се са родитељима сели у Јагодину а као веома успешан ученик завршава Гимназију у 17-тој години.
Још у детињству су га привлачиле различите активности из којих се могло предпоставити да ће једног дана постати изузетан војник. Био је  радио аматер, аеро-моделар, давалац крви већ са 13 година, а са 14 година постао је најмлађи падобранац у старој Југославији у Аеро клубу "Наша крила" и најмлађи једриличар а убрзо и пилот моторних авиона.
Привлаћили су га спортови који захтевају витештво и храброст. Волео је и карате и увек био спреман да прихвати најразличитије изазове.
Након завршене гимназије уписује Војну академију и бира смер пешадија. Академију завршава са одличним успехом и добија распоред у елитној 63. падобранској бригади.  Пролази кроз све официрске дужности, од командира вода и чете до начелника оперативне службе и начелника штаба бригаде. Током ратова у бившој Југославији учествовао је у ризичним операцијама попут евакуације аеродрома Церкалије, затим у акцијама у Бихаћу, Пули на Земунику код Задра а први падобрански скок у босанском раду био је током заузимања села Јадар у источној Босни.
Пошто је био на терену, није ни знао да је предвиђен за чин потпуковника нити је знао да управо тада води своју последњу битку. Погинуо је 28. јула 1998. године на југословенско-албанској граници код Јуника на Косову и Метохији борећи се против терориста.
Сећање на њега живи и данас захваљујући и нашој школи која носи његово име.

БистаУ холу наче школе, једне од најлепших у Србији, налази се и његова биста а његов дан и Дан школе "Горан Остојић" обележавамо сваког 21.маја.
Иза себе је оставио супругу Марину и сина Богдана.