• О Б А В Е Ш Т Е Њ Е за родитеље будућих ученика ПЕТОГ разреда

24. Avgust 2020 13:03Молимо родитеље који НЕ ЖЕЛЕ да им деца похађају наставу у школи, него да прате наставу онлајн од куће да се до 27.08.2020. год. јаве школи на број телефона 8223-214 или да лично дођу до школе.

За све родитеље важи (без обзира да ли ће дете редовно похађати наставу или онлајн) да заједно са децом дођу у школу 31.08.2020. год. у 10 часова како би се упознали са будућим одељењским старешинама и добили неопходна упутства за даљи рад. ( са собом обавезно понети маску, за себе и дете)
  • ОБАВЕШТЕЊЕ за ђаке 1. разреда

24. Avgust 2020 12:44Молимо родитеље који НЕ ЖЕЛЕ да им деца похађају наставу у школи, него да прате наставу онлајн од куће да се до 27.08.2020. год. јаве школи на број телефона 8223-214 или да лично дођу до школе.

За све родитеље важи (без обзира да ли ће дете редовно похађати наставу или онлајн) да заједно са децом дођу у школу 31.08.2020. год. у 9 часова како би се упознали са будућим учитељима првог разреда и добили неопходна упутства за даљи рад. ( са собом обавезно понети маску, за себе и дете)
  • Екѕкурзија

28. Maj 2020 09:13Обавештење за родитеље у вези екскурзије
  • Дан школе 2020.

20. Maj 2020 12:30Дана 19.5.2020. обележен је Дан Школе

• Списак уџбеника за ШК 2020/21

11. Maj 2020 13:30Ажуриран је списак уџбеника на нашем сајту у рубрици Списак уџбеника

Можете и да да преузмета Word документ кликом на овај линк
  • Продужени боравак

07. Maj 2020 11:40

Од понедељка 11.05.2020. од 07.30 до 16.30 почиње са радом целодневни боравак у Основној школи ,,Горан Остојић''.

Право да користе целодневни боравак имају ученици од 7-12 година чија оба родитеља имају радну обавезу (потребна је потврда).

У даљем тексту следи Упутство министра просвете о обавезама школе,родитеља и ученика.Молимо Вас да се упознате са садржајем упутства и уколико сте заинтересовани пријавите се школи на телефон 035/243714 до петка 08.05.2020 до 10 часова.

• Конкурси

14. April 2020 10:52ОБАВЕШТЕЊЕ:
    Све радње у вези са расписивањем конкурса и закључених уговора на одређено време се обустављају до окончања ванредног стања
  • Упис у први разред

01. April 2020 14:42Поштовани родитељи будућих ђака првака, обавештавамо вас да је у току упис у први разред основне школе.
    Сви родитељи који су изразили заинтересованост за нашу школу, било лично било телефонским путем, не попуњавају пријаву. Школа ће то урадити уместо њих.
    За све информације телефон: 8 223 214

ЛИНК ЗА ПРЕУЗИМАЊЕ

• Светосавска акдемија - хор

17. Februar 2020 18:38Хор и оркестар наше школе, потпомогнут свесрдном певачком подршком својих наставница (Драгана Гајић, Дијана Андрејић и Марија Кузмић Илић) имао је још један у низу запажених наступа 26. јануара 2020. године у Центру за културу.
  • Новогодишња приредба

07. Januar 2020 23:05Традиционална Новогодишња приредба и базара одржани су  27.12.2019.

Горан Остојић

Хуманост, достојанство, знање, способност и одговорност су особине које су га красиле. Био је војник, командант, а пре свега велики човек.

Био једном такав човек који је својим телом заштитио дете у унакрсној ватри.... Био једном један војник који је енглеску новинарку,  ухваћену у недозвољеном преласку границе, лично спровео и извукао из заседе терориста... Био једном један изузетан војник, један пилот једриличар, један потпуковник, један херој и витез...

Био једном велики Горан Остојић!

Ова фотографија је снимљена 1996. године када је Горан падобраном скочио заједно са својим бившим командантом, пуковником Стојаном Јовићем. Тада је седамдесетогодишњем Јовићу то био прво скок после двадесет година и одговорност за тај ризик Горан је преузео на себе. Поделили су и ризик и радост, а пуковник се дивио Горановој сигурности, лежерној храбрости и задивљујућој мирноћи , рекавши да са таквим командантом млађи поуздано полазе на скок и на било који други задатак.

Горан Остојић рођен је 1962. године у Бачком Добром Пољу. недалеко од Врбаса. Од најранијег детињства је био изузетан па са пет године креће у школу када се са родитељима сели у Јагодину а као веома успешан ученик завршава Гимназију у 17-тој години.
Још у детињству су га привлачиле различите активности из којих се могло предпоставити да ће једног дана постати изузетан војник. Био је  радио аматер, аеро-моделар, давалац крви већ са 13 година, а са 14 година постао је најмлађи падобранац у старој Југославији у Аеро клубу "Наша крила" и најмлађи једриличар а убрзо и пилот моторних авиона.
Привлаћили су га спортови који захтевају витештво и храброст. Волео је и карате и увек био спреман да прихвати најразличитије изазове.
Након завршене гимназије уписује Војну академију и бира смер пешадија. Академију завршава са одличним успехом и добија распоред у елитној 63. падобранској бригади.  Пролази кроз све официрске дужности, од командира вода и чете до начелника оперативне службе и начелника штаба бригаде. Током ратова у бившој Југославији учествовао је у ризичним операцијама попут евакуације аеродрома Церкалије, затим у акцијама у Бихаћу, Пули на Земунику код Задра а први падобрански скок у босанском раду био је током заузимања села Јадар у источној Босни.
Пошто је био на терену, није ни знао да је предвиђен за чин потпуковника нити је знао да управо тада води своју последњу битку. Погинуо је 28. јула 1998. године на југословенско-албанској граници код Јуника на Косову и Метохији борећи се против терориста.
Сећање на њега живи и данас захваљујући и нашој школи која носи његово име.

БистаУ холу наче школе, једне од најлепших у Србији, налази се и његова биста а његов дан и Дан школе "Горан Остојић" обележавамо сваког 21.маја.
Иза себе је оставио супругу Марину и сина Богдана.