Шведско српско пријатељство

Датум: 17. Decembar 2012 10:39 Категорија: Новости

13.12.2012,на дан кад се у шведским школама обележава Дан свете Луције, у нашој школи је у организацији "Школе без насиља" одржана пригодна приредба.

Приредба која је привукла и локалну телевизијску станицу, је била препуна шведских музичких хитова групе АББА. Ђаци седмог разреда обучени у српску народну ношњу су одиграли два кола: Девојачко коло и Моравац. Испиричане су приче о шведским литерарним јунацима као што је Пипи Дуга Чарапа. Сазнали смо детаље о шведској историји и садашњости и видели девојке обучене у свечане беле хаљине онако како празних прослављају швесдски ђаци. Представи су присуствовали и наши драги гости из Школе за децу оштећеног слуха и говора "11 мај". То приликом су нам поклонили укусне колаче спремљене у њиховој пекари.
Прочитајте и како је локални недељник "Нови Пут" извештавао са ове приредбе.